Kreslení mandal automatickou kresbou

Na kurzu se naučíte techniku, pomocí které si vyrobíte vlastní mandalu bez využití kružítka a pravítka. Technika lez použít jak při práci s dětmi zhruba od 6 let, tak při práci s dospělými. Lze využít také jako terapeutický nástroj, kdy potřebujete vyřešit své vlastní záležitosti, odpočinout si, přijít na jiné myšlenky.
 
Kresbu mandal zvládne každý, i ten, kdo neumí vůbec kreslit. Budete pracovat pomocí tzv. automatické kresby, kdy základ mandaly vzniká z neuvědomělých obrázků nebo kreseb. Jedná se o techniku, kterou vymyslela Blanka Sýkorová při své práci s dětmi v azylovém domě.
 
Blanka se věnuje kresbě mandal touto technikou již více než 9 let, za tu dobu vzniklo několik stovek, možná tisíců, mandal, jak jejích, tak mandal, které si vyrobili její klienti v azylových domech nebo zájemci na kurzech, které vedla v Příbrami.
 
Vytvořila i on-line kurz, kde učila tuto techniku. Sama si vyzkoušela, jaké to je kreslit mandalu denně. Vydržela to více než 7 měsíců v kuse bez přestávky.
 
Kromě této techniky se dozvíte něco i o výkladu mandal a práce s tématy mandal. Na kurzu vám představí i možnosti, jak dále s mandalou pracovat jak u sebe, tak dále u svých klientů. Sama z mandal vyrábí kalendáře, diáře, omalovánky, šperky zalité pryskyřicí, obšité mandalové kabošony, vyrábí z mandal razítka, šablony aj.
 
Pokud máte oblíbené vlastní pastelky, tužky nebo linery, vezměte si je s sebou. Kružítko a pravítko nechejte doma 😊
 
Cena 1750,- Kč a délka kurzu je 6 hodin. Počítáno je s pauzou na oběd, kdy je možné využít restauraci v blízkém okolí. Na místě k dispozici káva, čaj, voda.
 
* V případě většího počtu přihlášených osob se místo konání může změnit. Jednalo by se o prostory TOTEMu na Nové Hospodě (v dosahu MHD, parkování bez problémů).

Ukázka

Přihláška

Kresba mandal automatickou kresbou (Rybářská 1, 301 00 Plzeň) – 15. 4. 2023 (9:00 – 16:30) – cena 1750,-

Zpět na přehled kurzů