Co nás vedlo k založení ateliéru?

Obě dvě máme zkušenosti v práci v sociálních službách. Jednoho dne jsme na sebe narazily ve stejné práci a zjistily jsme, kolik toho máme společného. Arteterapie nás provází celým životem a udává nám směr. Nešlo to jinak a musely jsme se společně domluvit na otevření vlastního ateliéru.

Arteterapie je něco, co nám pomáhá vypořádat se s každodenním životem. Díky tvorbě jsme zažily zážitky, které nám pomáhají překonat problémy a strasti života.

Mgr. et Bc. Blanka Sýkorová

Arteterapii vnímám jako součást výtvarného umění. Prvky arteterapie začleňuji do všech svých kreativních aktivit. Není důležitý výrobek, ale cesta, která k výrobku vede.

Dlouhodobě se věnuji práci s různými věkovými skupinami. Pracovní postupy přizpůsobuji tak, aby práce bavila, což má vliv na hotový výrobek. Vyvíjím vlastní techniku práce s mandalou. Jsem autorkou vlastního návodu kresby mandal pomocí automatické kresby. Napsala jsem knihu Tvoření z čajových sáčků.

Průběžně se vzdělávám jak ve výtvarné oblasti, tak v oblasti sociální. Mám vystudované obory Sociální práce, Humanistika a Arteterapie v Plzni. Ukončila jsem koučovací výcvik u pana Jiřího Kunčara. V současné chvíli studuji Psychoterapii na Pražské vysoké škole psychosociálních studií v Praze.

Více o mě zde: https://blancasy.cz

Mgr. Tereza Kuttnerová

Arteterapie mi přijde skvělým sloučením výtvarného umění a psychoterapie. Oba dva obory mám ráda již od základní školy.

Mám praxi s psychoterapií dětí, rodin, párů a dospělých. Mám dokončenou sebezkušenostní část psychodynamického hlubinného výcviku SUR se zaměřením na arteterapii a jsem kandidátní členkou ČAP.

Dále mám vystudovaný obor Učitelství výtvarné výchovy pro střední školy a základní umělecké školy v Plzni a také dokončuji studium Arteterapie v Českých Budějovicích.

Z dalších výcviků bych mohla zmínit například Galerijní animace nebo Kids‘ Skills.

Pokud se chcete dozvědět více o mě, můžete se podívat na moje stránky:

https://kuttisek.wixsite.com/portfolio