11. 3. 2023

Kuttnerová (15)

Akvarel
pro začátečníky

Kurz Akvarelu pro začátečníky je tu pro všechny, kteří si chtějí vyzkoušet něco nového. V rámci kurzu Vás seznámíme s technikou, ukážeme, jak si připravit papír před prvním malováním, jak se míchají barvy a jak se pracuje s vodou. Poradíme Vám, jaké pomůcky jsou na malbu vhodné a jaký materiál naopak nepoužívat.

Kurz je určen pro naprosté začátečníky, kteří si chtějí osvojit něco z malby akvarelem a zároveň se nebojí pustit do díla trochu té náhody, která tvoří akvarel tak jedinečným a originálním.

7. 4. 2023

Dětská velikonoční dílna zahrnuje několik výtvarných a kreativních technik zaměřených na jarní tvorbu.
 
Letos se zaměříme jak na tradiční zdobení tak moderní pojetí velikonočních a jarních dekorací a ozdob.
 
Techniky jsou voleny tak, aby je zvládly jak zcela malé děti zhruba od 6 let, tak i děti starší. Pro starší je vždy připravena složitější technika nebo něco navíc.

8. 4. 2023

Příměstský tábor Da Vinci 2022 (38)

Podpora týmového chování v kolektivu

Kurz akreditovaný MŠMT

Kurz je určen pro pedagogy, pracovníky v dětských kolektivech, metodiky prevence, vychovatele školských zařízení, vedoucí školních zájmových kroužků a klubů.

Kurz je vhodný pro všechny zájemce, kteří pracují s dětskými kolektivy. Během kurzu si budou moci vyzkoušet různé druhy aktivit, které směřují ke kolektivní tvorbě v tvořivé atmosféře.

15. 4. 2023

Poslouchej intuici

Kreslení mandal automatickou kresbou

Kurz je vhodný pro všechny, koho zajímají mandaly a práce s nimi. 

Jedná se o unikátní techniku, kterou se můžete naučit pouze u nás. Lze využít jako terapeutický nástroj, pokud potřebujete vyřešit své vlastní záležitosti, odpočinout si, přijít na jiné myšlenky, nebo ji využít při práci s vlastními klienty. 

Kresbu mandal zvládne každý, i ten, kdo neumí vůbec kreslit. Základ kresby vzniká z neuvědomělých obrázků, z tzv. automatické kresby. 

Techniku vytvořila Blanka Sýkorová při své práci s dětmi v azylovém domě.

Chystáme tyto kurzy:

6. 5. 2023 – Malování na látku – akreditovaný kurz

27. 5. 2023 – Relaxace formou výtvarných technik – akreditovaný kurz

10. 6. 2023 – Enkaustika

Skupinová arteterapie – víkendový kurz – přesunuto na konec srpna / začátek září. Termín chystáme.