Párová arteterapie

Párová arteterapie je spojením párové psychoterapie s arteterapií. Volné povídání mezi partnery a terapeutem je obohaceno o kreativní prvky. Partneři se lépe poznávají jak v rozhovoru, tak při tvorbě samotné. Pokud nechcete na terapii jen sedět a povídat si, ale oba dva byste rádi do procesu zapojili také trochu tvořivosti, pak je pro Vás arteterapie vhodnou volbou.

Arteterapie je specifická tím, že pomáhá rozvíjet fantazii, podporovat hravost a kreativitu. Různé techniky pomáhají páru najít ztracenou důvěru a poznat toho druhého zase trochu z jiného úhlu pohledu. Párová arteterapie pomáhá prohlubovat intimitu a posilovat vztah.

Je vhodná pro všechny, kdo cítí nesoulad v partnerském vztahu. Největších úspěchů dosáhne arteterapie, když se problém začne řešit v úplných začátcích. Možná se ještě nejedná o skutečný problém, ale už při prvních pocitech nedorozumění je arteterapie možná. Třeba Vám jen pomůže vztah prohloubit nebo najít další společné zájmy, lépe poznat toho druhého a prohloubit intimitu vztahu.

Ať už Vás trápí jen drobné neshody, nebo je Váš vztah na pokraji zhroucení, nebo už máte dokonce rozchod za sebou, ale stále mezi Vámi přetrvává napětí, v každém případě je arteterapie vhodným řešením k nalezení cesty z nepříjemné situace, za předpokladu, že máte pozitivní vztah k tvorbě a umění a nebojíte se si trochu hrát.